Що треба робити, якщо трапилась ДТП
Дорожньо-транспортна пригода (ДТП) – подія, що сталася під час руху автомобіля (або іншого транспортного засобу), внаслідок якої загинули люди (або отримали поранення) та/або завдано матеріальних збитків.
Як бачимо, обов’язковою умовою ДТП, згідно з існуючою термінологією ПДР, є рух ТЗ. Тобто якщо, наприклад, на автомобіль, що стоїть на парковці, впало дерево, ця подія не буде кваліфікована, як ДТП.
Водій, який став учасником ДТП, зобов’язаний:
- Негайно зупинити своє ТЗ та залишатися на місці ДТП.
- Включити аварійну сигналізацію та виставити знак аварійної зупинки на відстані не менше 20 м від місця ДТП у населених пунктах та 40 м поза населеними пунктами.
- Не переміщати свій ТЗ та предмети, що мають відношення до ДТП.
- Вжити всіх необхідних заходів для надання допомоги потерпілим, якщо вони є (викликати швидку допомогу, самостійно надати допомогу, звернутися за допомогою до сторонніх осіб).
- У разі, якщо немає можливості надати невідкладну медичну допомогу потерпілим, і немає транспортних засобів, якими можна було б транспортувати потерпілих до найближчого лікувального закладу, водій повинен транспортувати постраждалого на своєму транспортному засобі, після чого повернутися на місце ДТП.
- Повідомити про ДТП працівників поліції, записати дані свідків ДТП.
- Вжити всіх заходів для збереження слідів пригоди, організувати об’їзд місця ДТП.
- До медичного огляду не вживати алкоголю, наркотиків чи лікарських препаратів на їх основі.
У разі, якщо у ДТП не постраждали люди та не завдано збитків третім особам, водії, учасники ДТП, можуть не звертатися до поліції та оформити Європротокол.
РЕКОМЕНДУЮ: Автошкола “Фаворит” (Ірпінь/Буча) – оптимальне співвідношення якість/ціна (3000+7000 грн).