ПДР онлайн

Чому ПДР бажано знати не тільки водіям

У ПДР написано багато важливих, розумних та правильних речей, які ігноруються переважною кількістю учасників дорожнього руху. Здебільшого це ігнорування пов’язані з банальним незнанням ПДР. Якщо майбутнім водіям згідно із законом необхідно вивчати ПДР, і вони погано чи добре, але роблять це, то інші учасники дорожнього руху ніколи у своєму житті не читали ПДР. І в цьому є велика проблема, яка найчастіше стає причиною виникнення ДТП, іноді зі смертельними наслідками.

Автошкола “Фаворит” (Ірпінь/Буча)

оптимальне співвідношення якість/ціна (3000+7000 грн).

ПДР один з тих нормативних документів, котрий щодня порушують десятки мільйонів людей, і переважна більшість цих порушень ніяким чином не карається і не тягне за собою якихось серйозних наслідків. Але, коли трапляється найгірше, і в ДТП гинуть люди, то тоді слідчі, адвокати, судді дуже ретельно вивчають обставини, що привели до трагедії, і визначають винних, згідно з тими положеннями, які наведені в ПДР.

Харківська трагедія 18 жовтня 2017 року

ДТП Харків 17.10.2018 (Дронов, Зайцева(

В якості приклада можна навести трагедію, яка трапилась в Харкові 18 жовтня 2017 року, коли на перехресті зіткнулися два автомобіля, якими керували Генадій Дронов і Олена Зайцева. Водії не дуже постраждали, але загинули шестеро людей, котрі були на зупинці. Спочатку головним винуватцем ДТП було визнано Зайцеву, яка намагалася проїхати перехрестя на високій швидкості, на червоне світло світлофора. Але пізніше слідством було встановлено, що Дронов почав рух раніше, ніж загорілося зелене світло на світлофорі. Ціна кількох часток секунди – десять років позбавлення волі та шість смертей.

А скільки трапляється прикрих випадків, коли пішоходи гинуть на нерегульованих пішохідних переходах? Якби вони знали і дотримувались елементарних правил безпеки, то ніколи б не потрапили у халепу. Тому ПДР треба знати і виконувати, хоча б тому, щоб потім не опинитися на лаві підсудних, чи  стати калікою або небіжчиком. І це стосується не тільки водіїв.